Hlavní obsah

Karlovy Vary nabídnou k prodeji sanatorium Trocnov, ne ale za každou cenu

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

13. 10. 15:43

Město Karlovy Vary nabídne k prodeji sanatorium Trocnov. O objekt v lázeňské části města projevil před časem zájem soukromý investor.

Článek

„Město ale chce zjistit, jestli se o koupi zajímají i další zájemci. Prodejní cena by se tím mohla zvýšit,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Trtek.

„Na město byla doručena žádost o možnost odkoupení hotelu Trocnov, který je v majetku města a od dubna je prázdný. Záměr prodeje vyvěsíme, máme zpracovaný znalecký posudek, který hovoří o minimální ceně, ale upřímně řečeno, my tu cenu očekáváme daleko vyšší,“ uvedl Trtek. Výši posudku město sdělit nechce, jde ale řádově o desítky milionů korun.

Objeví-li se víc zájemců, chce město podle Trtka uspořádat dražbu. Kdyby ale nabídková cena byla nízká, město si sanatorium nechá.

Sanatorium Trocnov je hotel s více než dvacítkou pokojů a balneologickým zázemím. Historický objekt by potřeboval nutně opravit, například balkony jsou ve špatném stavu.

Město původně zamýšlelo, že by Trocnov mohl sloužit jako ubytování pro klienty městských Alžbětiných lázní, které vlastní ubytovací zařízení nemají. Poskytují tak lázeňské služby klientům z okolních hotelů nebo místním. Neuspělo ale se žádostí o zařazení mezi lázeňská zařízení.

Záměr prodeje by měl být zveřejněn zhruba měsíc poté, co se město rozhodne, jestli bude v prodeji sanatoria pokračovat nebo počká na vhodnější nabídky.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované