Hlavní obsah

Kim Čong-una na konferenci zastínil záhadný muž s přezdívkou „Kapitán KLDR“

Vojákovi v zářivě modré kombinéze se dostalo větší pozornosti než vůdci KLDR.Video: AP

 

Reklama

13. 10. 2021 7:51

Voják v zářivě modré, přiléhavé kombinéze s jasně barevnou pokrývkou hlavy zastínil severeokorejského vůdce Kim Čong-una během obranné konference, kterou KLDR uspořádala začátkem týdne v Pchjongjangu, napsal The New York Post.

Článek

Zatímco Kim Čong-un obviňoval Spojené státy z nestability na Korejském poloostrově a sliboval, že KLDR vybuduje „neporazitelnou armádu“, sociální sítě jsou plné podivně oděného muže, který na fotografiích stojí v přísném pozoru. A v komentářích zaznívá, že právě tento muž je skutečným „severokorejským rakeťákem“ - v připomínce přezdívky, kterou Kim Čong-una hanlivě častoval předchozí americký prezident Donald Trump.

Muž v modrém byl jedním z desítek vojáků, kteří pózovali na fotografiích z obranné konference před vystavenou zbrojní technikou. Jeho lesklý oděv a červeno-modro-bílá čepice či přilba ostře kontrastovaly s olivovými vojenskými uniformami, které měl zbytek vojáků. Jen důstojník po jeho levici byl také v modrém - ale v jeho případě šlo o standardní uniformu.

Kim si pro tuto příležitost oblékl černý oblek v západním stylu. Ovšem většina pozornosti se - přinejmenším na internetu - soustřeďuje na záhadného muže. Na sociálních sítích už krom rakeťáka získal také označení „superhrdina“ či „Kapitán KLDR“ - podle komiksové postavy „Kapitán Amerika“.

Severokorejské státní sdělovací prostředky muže neidentifikovaly, ale podle Jeffreyho Lewise, odborníka z Middleburského ústavu mezinárodních studií v americkém Monterey se pravděpodobně jedná o výsadkáře.

Reklama

Doporučované