Hlavní obsah

Kladenskou huť Poldi získala za 261 milionů firma, která vznikla před měsícem

Jak se dražila ocel. O huť Poldi, někdejší stříbro státního majteku, se utkali v dražbě dva zájemci. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

12. 4. 2018 11:47

Společnost Compagnia del mediterraneo Steel, s. r. o. se sídlem v Brně by měla za podnik zaplatit do 30 dnů, tedy do 14. května.

Článek

Zkrachovalá kladenská huť Poldi byla vydražena za 261 milionů korun.

Podnik, který je jen částí někdejšího rozsáhlého koncernu, je od loňského prosince v konkurzu, zaměstnanci dostali výpovědi.

Do veřejné dražby šly firmy Poldi a Poldi Trade, jejich hodnota je podle znaleckého posudku 180 milionů korun. Nejnižší podání stanovil věřitelský výbor na 160 milionů.

V dražbě svedli napínavý souboj dva uchazeči, minimální příhoz byl půl milionu. Vydražitelem je společnost Compagnia del mediterraneo Steel, s. r. o. se sídlem v Brně. Vydražitel by měl za podnik zaplatit do 30 dnů, tedy do 14. května.

Podle údajů z obchodního rejstříku vznikla společnost letos 2. března, předmětem její činnosti je správa vlastního majetku a jednatelem je Stanislav Kraslavski.

Podle obchodního rejstříku zatím patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Loni byl provoz podniku většinou zastavený. Fungování už před několika lety začaly komplikovat dluhy, například dodavatelům materiálů, energií a dalším, které dosáhly stovek milionů korun. Následkem bylo zpožděné vyplácení mezd, a to i o několik měsíců.

Soud loni v březnu povolil reorganizaci, vedení se ale nepodařilo splnit podmínky, například splacení dluhů, jež vznikly před úpadkem společnosti. Pomoci měl nový investor, jednání ale nevyšla. V Poldi dříve fungovaly provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování. V obou firmách Poldi a Poldi Trade ještě donedávna pracovalo 150 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované