Hlavní obsah

Kol se letos filmovém festivalu půjčuje méně, zřejmě kvůli dešti

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

24. 8. 17:04

Půjčovny kol na filmovém festivalu v Karlových Varech zaznamenaly letos nižší zájem o půjčování než v předchozích ročnících.

Článek

„Na vině je zřejmě hlavně deštivé počasí, ale i nižší počet návštěvníků. Přesto si kolo nebo elektrokolo půjčí denně v průměru asi 350 lidí,“ řekl David Brázda, který festivalové půjčovny jízdních kol Specialized provozuje.

„Posunutí festivalu na konec srpna a hlavě počasí je hodně znát. V minulých ročnících jsme měli ve špičkách až 1300 nebo 1400 výpůjček denně, a průměrný počet za celý festival bylo okolo 700 až 900. Letos je to zatím okolo 350. Hlavně když prší celý den, tak je půjček o to méně. Kola sice mají blatníky, ale i tak lidé zmoknou,“ řekl. Zatím nevyšší zájem o půjčovny v letošním ročníku byl v sobotu, kdy bylo přes 500 výpůjček. V sobotu ale počasí jízdě na kole přálo.

Zatímco ještě před třemi lety si lidé mohli půjčit výhradně klasická kola, na posledním ročníku v roce 2019 půjčovna už nabízela i elektrokola. „Poprvé jsme jich tady měli deset, ale lidé se na ně stále více ptali. Letos je tak tady 45 elektrokol z celkových 64,“ uvedl Brázda.

Festivalová půjčovna kol je za dobrého počasí ideální možností rychlé dopravy mezi stanovým městečkem a lázeňským centrem, ve kterém se filmová přehlídka odehrává. Kolo si lze vypůjčit ve stanovém městečku, u hotelu Thermal a hotelu Pupp. Na všech třech stanovištích lze také kolo vrátit. Stanoviště bývalo i na Divadelním náměstí, ale v posledních ročnících festivalu už není, od hotelu Pupp je to ale jen pár minut chůze. Za první hodinu půjčení návštěvníci festivalu nic neplatí, každá další hodina pak stojí 100 korun. Maximálně si lze kolo půjčit na čtyři hodiny.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované