Hlavní obsah

Komunisté brexitují. Rozloučili se, ale ještě neodešli

Brexitové novotvary, komunistické krádeže a Dornan v roli Batmana. Zkrátka nejdůležitější události dne. (Video: Josef Mačí, Seznam Zprávy)

 

Reklama

31. 1. 2019 22:25

Novotvar „brexitovat“ znamená rozloučit se, ale nikdy neodejít. Přesně to udělali čeští komunisté. Den očima Josefa Mačího.

Článek

Zbrexitované brexitování

Brexit je už takový fenomén, že mění i češtinu. Nová slovíčka zaznamenává web Čeština 2.0, který je publikuje i na Twitteru. Jak byste použili třeba sloveso Zbrexit? Je to něco jako zkazit, nebo to úplně po...zkazit. Brexitovat zase znamená rozloučit se, ale neodejít. Tento novotvar okomentoval vtipně i britský velvyslanec v Česku Nick Archer. Prý mu nerozumí.

Češi koupí i zkažené polské maso

Polsko dalo světu Mikuláše Koperníka, Sexmisi nebo esperanto. K jídlu má ale zvláštní vztah. V pečivu se občas objeví posypová sůl, kuřata nadopují zakázanými antibiotiky nebo aktuálně vyvezou tři tuny zkaženého masa. Ale nebojte, sousedé, Čechům jde hlavně o cenu. Dokud to bude levné, koupíme cokoliv.

Polámaný Turek

Ani radikální slávisté nemohli sparťanům přát tragédii jménem Semih Kaya. Ten je už naštěstí zpátky doma. V tureckém Galatasaray ho fanoušci bouřlivě přivítali. Zatím je tam ale jen na hostování. Ve Spartě se za rok a půl stihl akorát čtyřikrát zranit, rozstřelit svůj Mercedes a vydělat asi 50 milionů.

Padesát odstínů Batmana

Batmana už nebude hrát Ben Affleck. Vyhneme se tak smutným pohledům a trapným momentům. Nikdy ale není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Mladšího Batmana by tak mohl hrát třeba Jamie Dornan z Padesáti odstínů šedi.

S palcátem na rekreaci

Co bylo ukradeno, musí být navráceno, píší Haló noviny. Konečně se i komunisté probrali. Jo, tak ne. Církvím, ani nikomu jinému se prý nic neukradlo. Zcizeno bylo jen právo na práci a rekreační zařízení po celé naší vlasti. Píše komunistka Žižková. To už je moc, to musí být pseudonym.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované