Hlavní obsah

Do hotelu, na vlek a do autobusu jenom očkovaní. Itálie zpřísňuje

Foto: Chloe Lamidey / Hans Lucas, Profimedia.cz

Snímek z říjnové demonstrace v Římě proti zpřísňování podmínek platnosti covidových certifikátů.

Reklama

30. 12. 2021 12:10

Za necelé dva týdny nebude k ubytování v italských hotelích stačit negativní test na koronavirus. Bude nutné potvrzení o očkování proti covidu-19 nebo o prodělání nemoci. Už teď platí stejné podmínky třeba v restauracích.

Článek

Italská vláda kvůli nárůstu počtu případů nákazy koronavirem dál zpřísnila protiepidemická opatření: od 10. ledna zatím do konce března, kdy končí v zemi nouzový stav vyhlášený kvůli pandemii, budou smět jezdit veřejnou dopravou, ubytovat se v hotelu či použít vlek v lyžařských areálech jen lidé s potvrzením o očkování proti covidu-19 či o nedávném prodělání této nemoci. S odvoláním na nový dekret, který vláda schválila ve středu večer, o tom dnes informují místní média.

Nutnost takzvaného super zeleného pasu, potvrzujícího očkovaní či prodělání covidu-19, nový dekret rozšiřuje na další aktivity. Nyní je potřeba například pro vstup do vnitřních prostor restaurací, kin či divadel.

Jinde, například ve veřejné dopravě či na pracovišti, stačí takzvaný zelený pas. To je potvrzení o negativním testu na koronavirus SARS-CoV-2.

Podle deníku Il Sole 24 Ore tak negativní test bude od 10. ledna stačit na veřejnosti pouze na pracovištích či ve školách. Do vlaků, autobusů, metra či pro ubytování v hotelech, vstupy do bazénů, používání vleků nebo i pro posezení na zahrádkách restaurací bude nutné buď očkování či potvrzení o prodělání nemoci.

Italská média nicméně ještě ve středu psala i o možnosti rozšíření super zeleného pasu pro všechny zaměstnance, což zatím vláda neschválila. Očekává se ale, že o tom bude možná jednat na příštím zasedání, což bude v lednu.

Itálie oznámila ve středu večer 98 030 pozitivních testů na koronavirus za předchozích 24 hodin, což byl nejvyšší denní nárůst od počátku pandemie covidu-19. Provedeno bylo ten den v zemi přes milion testů. Poměr pozitivních testů se od úterý zvýšil ze 7,6 na 9,5 procenta.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované