Hlavní obsah

Volnost jen pro očkované s testy. Švýcarská vláda zvažuje podobu lockdownu

Foto: Profimedia.cz

12 tisíc svíček za oběti pandemie covidu-19 na Federálním náměstí ve švýcarském Bernu.

Reklama

10. 12. 2021 19:55

Lidé bez očkování by v případě zavedení nových pravidel například nesměli do mnoha vnitřních prostor a nepomohl by jim ani negativní test na koronavirus SARS-CoV-2.

Článek

Švýcarská vláda zvažuje kvůli rostoucímu počtu případů koronavirové infekce a hrozícímu přetížení zdravotního systému nová omezení.

„Toto je opravdu kritická fáze. Trendy se vyvíjejí špatným směrem,“ řekl švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset novinářům v Bernu. Kabinet zahájil konzultace s regionálními úřady a sociálními partnery o dalším postupu.

Vláda uvedla, že by mohla rozšířit vyžadování dokladu o očkování nebo uzdravení z nemoci covid-19 při vstupu do mnoha vnitřních prostor, což by vyloučilo neočkované lidi, i kdyby měli negativní test.

Podle jednoho návrhu by se dokonce i očkovaní museli prokázat negativním testem při vstupu do míst, jako jsou bary, nebo při sborovém zpěvu a na akcích, kde není možné nosit roušky.

Podle alternativního návrhu by stát zavřel vnitřní prostory restaurací, barů a posiloven, ale ponechal by otevřené obchody, kadeřnictví, banky a poštovní úřady. Návrhy mají být diskutovány do příštího úterý.

Švýcarsko, které má 8,6 milionu obyvatel, dosud zaznamenalo více než 1,1 milionu případů koronavirové nákazy a více než 11 000 souvisejících úmrtí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované