Hlavní obsah

Krajská knihovna v Liberci zprovoznila výdejní okno

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 2. 21:57

Krajská knihovna v Liberci vydává ode dneška knihy a další dokumenty přes výdejní okno. Stejnou službu nabízí i na svých pobočkách. Knihy je ale potřeba si dopředu zarezervovat.

Článek

V tiskové zprávě o tom dnes za knihovnu informovala Kateřina Šidlofová. „Čtenáři si tedy své výpůjčky nejprve předem objednají, nejlépe přes náš online výpůjční systém prostřednictvím svého Konta čtenáře. Jakmile jsou knihy připraveny, čtenáři od knihovny obdrží výzvu a poté si je mohou přijít kdykoliv vyzvednout, nejpozději však do 48 hodin,“ uvedla Šidlofová.

V hlavní budově bude výdejní okénko ve vestibulu otevřené každý pracovní den mezi 9:00 a 18:00. Nadále platí přísná hygienická opatření. „Do budovy smí vstoupit pouze jeden čtenář, který používá respirátor či ústenku a dodržuje pravidlo 3R,“ uvedla Šidlofová. Knihy a další dokumenty je možné vracet do biblioboxů před hlavní budovou. „Nyní jsou všechny výpůjčky prodloužené do konce února, dále je však již prodlužovat nebudeme. Prosím tedy čtenáře o vrácení dlouho vypůjčených dokumentů, na mnohé z nich již čekají další zájemci,“ dodala Šidlofová.

Knihy objednané přes internet či po předchozí telefonické domluvě si mohou registrovaní čtenáři vyzvednout v Libereckém kraji i v knihovně v České Lípě, v Jablonci nad Nisou, Semilech a Turnově či v menších městech, jako je Železný Brod, Hrádek nad Nisou nebo Chrastava. Podmínky pro převzetí knih zveřejnily knihovny na svých webech i sociálních sítích.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované