Hlavní obsah

Kremlík na Ministerstvu dopravy zůstane. Jako náměstek

Foto: Profimedia, Profimedia.cz

Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík.

23. 1. 21:36

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působit na Ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Článek

Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Ano, dohodli jsme se, že tam zůstane v pozici náměstka. Bude panu Havlíčkovi pomáhat v některých věcech, například majetkových,“ řekl listu Babiš. Podle informací MfD půjde o pozici takzvaného politického náměstka, která byla na ministerstvu dosud neobsazená. Političtí náměstci spadají pod zákoník práce a nemají takovou ochranu jako odborní náměstci.

Babiš se v pondělí rozhodl vyměnit Kremlíka kvůli IT zakázce za 401 milionů korun, která byla podle opozice i premiéra předražená, a navíc na ni nebyla vypsána veřejná soutěž. Havlíček dnes potvrdil, že zakázka bude zrušena.

Kremlík podle Babiše projekt informačního systému na elektronické dálniční známky manažersky nezvládl. Už v úterý uvedl, že je končící ministr nicméně velice dobrý právník, mohl by proto zůstat v resortu a zabývat se některými konkrétními projekty.

Prvního náměstka ministra dopravy Tomáše Čočka a ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu kvůli tendru na IT systém dálničních známek přitom předseda vlády vyzval kvůli sporné zakázce k odstoupení.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené