Hlavní obsah

Křetínského klíčová firma přitopila pod kotlem. Zisk EP Energy vyletěl na 5,5 miliardy

Daniel Křetínský.

Reklama

29. 8. 2019 16:50

Energetické skupině EP Energy vzrostl v prvním pololetí letošního roku meziročně konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 37 procent na 5,53 miliardy korun (214 milionů eur). Konsolidované tržby se zvýšily o 13 procent na 26,8 miliardy korun (1,04 miliardy eur). Výsledky hospodaření oznámila na webu. EP Energy patří do Energetického a průmyslového holdingu podnikatele Daniela Křetínského.

Článek

EP Energy na webu uvádí, že je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice nebo výrobce elektřiny a tepla United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku.

Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů. Holding význam EP Energy postupně utlumuje ve prospěch EP Infrastructure (EPIF). Společnosti EPIF, která je dceřinou firmou EPH, EP Energy patří.

EPIF v rámci EPH zastřešuje kromě teplárenství tranzit a skladování plynu. Druhou větví holdingu je společnost EP Power Europe, která zastřešuje těžbu uhlí a výrobu elektřiny.

Většinovým vlastníkem EPH se předloni stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF získal fond australské banky Macquarie.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované