Hlavní obsah

Křetínskému s Tkáčem se nepodařilo převzít podnik Metro

Daniel Křetínský.

Reklama

8. 8. 2019 9:39

Hlavní akcionáři německé obchodní společnosti Metro, firmy Meridian Stiftung a Beisheim Holding, nenabídli své akcie investiční skupině EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče. Podle agentury Reuters to dnes oznámil mluvčí akcionářů. Křetínský chce Metro převzít, podmínil to ale tím, že získá dostatečný počet akcií.

Článek

Meridian Stiftung a Beisheim Holding v Metru dohromady vlastní 20,56 procenta akcií.

EPGC předložila veřejnou nabídku na převzetí Metra v polovině června. Nabídla za firmu asi 5,8 miliardy eur (149,5 miliardy korun). Nabídka je ale platná jen za podmínky, že se skupině podaří získat alespoň 67,5 procenta kmenových akcií Metra. Vedení Metra nabídku odmítlo. Nabídka byla platná do 7. srpna. EPGC podrobnosti okolo obchodu zatím komentovat nechce.

Skupina Metro má ve 26 zemích přes 770 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají přes 150 000 lidí. Firma vlastní také německé hypermarkety Real, které se ale snaží prodat, stejně jako aktivity v Číně. V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované