Hlavní obsah

Kroužek pro děti, nebo skvělé odreagování pro dospělé? Výroba keramiky je stále oblíbená

(Video: Tereza Nováková, Seznam.cz)

Reportér Radek Hrdina se tentokrát vydal do keramické dílny a rovnou si vyzkoušel práci s hrnčířským kruhem.

Článek

Hodiny keramiky už dávno nenavštěvují pouze děti v rámci odpoledního kroužku. Výroba keramiky může být pro dospělé skvělé odreagování. Kateřina Pecová ve svém ateliéru v Praze pořádá jednodenní i semestrální kurzy, kde se účastníci naučí základním technikám práce s keramickou hlínou. Těmi jsou například modelování z plátů a válečků, lití do forem a v neposlední řadě také točení na kruhu. To si na vlastní kůži vyzkoušel náš reportér Radek Hrdina. Jak jeho snahy dopadly, se můžete podívat ve videu nad článkem.

Pořad Rodinka letní speciál sledujte každý všední den od 8:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Doporučujeme

Další zprávy

  • ČSSD chce růst minimální mzdy o 1 200 korun

    Sociální demokracie po pondělní koaliční radě navrhuje růst minimální mzdy o 1 200 korun měsíčně. ČSSD dosud podobně jako například Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požadovala růst o 1 500 korun. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) se mělo jednat o tisícikorunu.

    „Jde o dle mého názoru akceptovatelný kompromis mezi požadavky odborů a zaměstnavatelů. Věřím, že tento nárůst vláda schválí. ČSSD chce, aby minimální mzda rostla i v dalších letech, růst o 1 200 Kč příští rok považuji za dobrý začátek,“ okomentovala postoj své ČSSD ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

  • V Polsku se srazil školní autobus s kamionem, nejméně dva mrtví

    Nejméně dva mrtvé a osm zraněných si v pondělí ráno vyžádala na severu Polska vážná dopravní nehoda kamionu a školního autobusu. Informovala o tom polská média. Podle listu Rzeczpospolita přišel o život řidič autobusu a vychovatelka. K tragédii došlo, když v obci Tyrowo u města Ostróda vjel kamion z dosud nezjištěných příčin do protisměru a čelně se srazil s autobusem vezoucím sedm žáků do školy. Všechny děti sice opustily havarované vozidlo samy, nicméně byly hospitalizovány.

Reklama