Hlavní obsah

Krupka prodala pozemky pod cenou lidem z radnice

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační fotografie.

Reklama

18. 11. 2020 10:24

Město Krupka na Teplicku prodalo výrazně pod cenou parcely. Rozdělili si je lidé z radnice a jejich příbuzní. Opozice se chce obrátit na ministerstvo vnitra a státní zastupitelství.

Článek

Pozemek má rozlohu přes 10 000 metrů čtverečních. „Město stanovilo cenu 250 korun za metr čtvereční, což je podle realitních makléřů velmi málo. Radnice si sice nechala vypracovat znalecký posudek na odhad ceny, jenže nikoli tržní, ale nejnižší možné ceny,“ uvedl server iRozhlas, který na případ upozornil. Zastupitelstvo prodej schválilo.

O parcely požádali lidé z radnice ještě předtím, než město zveřejnilo záměr je prodat. Vedení radnice v čele se starostou Zdeňkem Matoušem, jemuž nedávno zaniklo členství v ČSSD, se odmítlo k věci vyjádřit. „Mluvčí města Milan Křivohlavý označuje námitky makléřů za spekulace. Tvrdí, že cena je přiměřená, a odmítá, že by město někoho zvýhodnilo,“ napsal iRozhlas.

Prodejem pozemků v Krupce se už v minulosti zabývala policie. Před lety Matouš jako místostarosta ještě se dvěma společníky koupil pozemky od Pozemkového fondu za 338 000 korun, v zastupitelstvu prosadili změnu na stavební parcely a prodali je developerské firmě za 42 milionů korun. Policie tehdy vyšetřování ukončila tím, že se trestný čin nestal.

Loni MF Dnes upozornila, že Krupka prodala lokalitu známou jako Jabloňový sad – metr čtvereční za 100 korun. Mluvčí teplické policie Daniel Vítek ČTK dnes řekl, že policie případ dál vyšetřuje.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované