Článek
Členové divadelní skupiny, umělecky vedené Pavlem Štouračem a Helenou Štouračovou, postupně po celém prostoru rozmístí nábytek a různé kulisy. V nich a mezi nimi bude účinkovat 20 interpretů z celého světa, letos dokonce až z Nového Zélandu. Návštěvníci dostanou možnost se podílet na vzniku představení, některá mají být určená jen pro jediného diváka.
Divadlo Continuo každý rok připravuje projekt na jiném místě. Ten letošní, který už je součástí Evropského města kultury České Budějovice 2028, nazvalo Krajina příběhů.
„Vybrali jsme si příběh každodennosti. A v ní hledáme momenty, které by mohly být zajímavé právě pro divadelní zpracování,“ říká Pavel Štourač. „Letos poprvé jsme se rozhodli narušit náš formát, kdy inscenace připravíme a pak prezentujeme. Teď je vytváříme přímo na místě, takže lidé uvidí proces vzniku a výsledek, tedy představení. A mohou se do tvorby zapojit,“ dodává.
Jedna taková možnost se nazývá Kafe za příběh. Lidé vyplní dotazník, popíšou svůj příběh a dostanou za to kávu. Pokud bude příběh zajímavý, herci ho divadelně zpracují.
Dále se návštěvníci mohou účastnit literárních, hudebních nebo výtvarných workshopů. Ve všech případech může jejich tvorba inspirovat aktéry.

Divadlo bude u budějovického Velkého jezu hrát do 27. července.
Na představení může dorazit přes 100 návštěvníků, hrát se ale bude i pro jediného. „To se jmenuje Obývák. Divák zažije interaktivní událost 20 minut s herci jakoby v bytě,“ přibližuje umělecký vedoucí.
Obývák nebo grafický workshop si lidé vyzkoušeli už po nedělním slavnostním zahájení. Prostor zaplnili hlavně rodiče s dětmi, pro které byly připravené různé hry nebo čtení ve stanech. Program vyvrcholil koncertem zpěvačky Moniky Načevy.
Jedno představení se má konat mimo park u Velkého jezu, v kavárně Fér Café. Lidé si zakoupí vstupenku a skrze okna budou sledovat, co se děje na ulici. „Nebudou se na ni dívat jako na běžnou ulici, ale jako na divadelní prostor a budou překvapeni, co se na takové ulici může stát,“ naznačuje Štourač.
Vstup na některá představení a workshopy je zdarma. Rozpočet akce se pohybuje okolo 2,7 milionu korun, z čehož 80 procent poskytlo Ministerstvo kultury, zbytek různé instituce a sami divadelníci.
Divadlo Continuo je mezinárodní divadelní soubor založený roku 1992. Jeho projekty propojují pohyb, tanec a herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací.
Od roku 1995 divadlo sídlí a tvoří v jižních Čechách ve vesnici Malovice, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr, kde členové souboru trvale žijí a pracují. Představení vytvářejí od roku 1997 v nedivadelních lokalitách Jihočeského kraje. Už je připravili na míru opuštěné továrně, starému statku i vlaku jedoucímu noční krajinou.