Hlavní obsah

Kvůli nákaze boxera Konečného je v karanténě i náměstek hejtmana

Lukáš Konečný se podle svých slov cítí dobře.

Reklama

20. 3. 2020 15:03

Boxer Lukáš Konečný před několika dny potvrdil, že měl pozitivní test na nový koronavirus.

Článek

Hygienici zjišťují okruh lidí, kteří přišli do kontaktu s nejslavnějším českým boxerem posledních let a ústeckým radním Lukášem Konečným.

Tomu - jak sám Konečný před několika dny potvrdil - diagnostikovali, že se nakazil koronavirem. Sám uvedl, že se zatím cítí dobře.

Boxerský šampion je v karanténě a s ním nejméně padesát dalších lidí. Jde například o sportovce z jeho ústeckého boxerského klubu.

„V současné době stále probíhá zajišťování všech kontaktů, nicméně už nyní je v souvislosti s tímto onemocněním v karanténě více než padesát osob,“ uvedla pro Seznam Zprávy Eva Patrasová, vedoucí protiepidemického oddělení z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje.

Podle Patrasové jsou všichni, s kým byl boxer Konečný v kontaktu, v domácí karanténě a jsou postupně vyšetřováni. Nikdo však zatím pozitivně testován na nový koronavirus SARS-CoV-2 testován nebyl.

„Výsledky vyšetření budou k dispozici v průběhu dalších dní, tak, jak budou odebrané vzorky zpracovávat laboratoře, doposud žádná další pozitivita hlášena nebyla,“ doplnila Patrasová.

Lukáš Konečný uvedl, že hygienikům nahlásil pouze lidi, kteří s ním přišli do blízkého kontaktu od neděle. „Což je především rodina, jelikož jsem se na veřejnosti již nepohyboval,“ napsal Konečný.

Podle informací Seznam Zpráv je však v souvislosti s nakažením v karanténě rovněž náměstek ústeckého hejmana Martin Klika. Ten to sám potvrdil. Do kontaktu s Konečným přišel při společném jednání.

Podle mluvčího Ústeckého kraje Martina Volfa pracuje v současné době Klika, který je také členem krizového štábu, z domova.

Ústecký primátor Petr Nedvědický uvedl, že i když je Konečný jeho kolegou v radě města, na chod magistrátu jeho případ zatím nedopadl. „Vše řídí krajská hygienická stanice, která magistrátu žádné opatření nenařídila,“ uvedl Nedvědický.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované