Hlavní obsah

Lidé po celém světě umísťují na sociální sítě vtipná videa z karantény

Svět bez obalu: Epidemie koronaviru uvrhla spousty lidí do domácí karantény. Některé to ovšem přimělo k natočení osobitých videí. (Video: Milan Šíma)

 

Reklama

4. 4. 2020 5:30

Epidemie koronaviru uvrhla mnoho lidí do domácí karantény. Mnozí z nich tak tráví dlouhé hodiny přemýšlením a bloumáním po bytě. Některé to ovšem přimělo k natočení osobních příběhů, které pak zveřejňují na internetu.

Článek

V úvodním videu se můžete podívat, jak lidé zvládají karanténní opatření. Mnozí z nich si vedou videodeníky, které pak zveřejňují na sociálních sítích. Reagují tak vtipně na koronavirus.

Nabízíme vám některé z nich. Jsou to příspěvky z Itálie, Španělska, Rakouska nebo Německa:

„Žiju sama a mám toho mnoho na srdci. Nevím, kolik přesně dní v karanténě strávím,“ říká Španělka ve videu.

Druhý vzkaz pochází z Itálie: „Třetí den v karanténě. Zůstal jsem v Miláně, protože nemá smysl někam jezdit. Doporučuji všem udělat to samé. Všichni bychom pochopitelně chtěli odjet z velkých měst někam na vesnici, blíž k příbuzným a rodičům. Ale tak by to bylo ještě horší.“

V následujícím příspěvku sdílí své pocity žena z Rakouska: „Venku je jaro, ale nikdo se tady neprochází, mám teď déjà vu – všechno to vypadá stejně, jako když vybuchl Černobyl. Není možné vyjít na ulici, a přitom není vidět našeho nepřítele.“

„Já jsem se připravil. Uzavřel jsem veřejnou chodbu, kterou mám se sousedy, takže za těmito dveřmi je něco jako předsíň. A tohle je prostě fantastické. Odteď nebudu už závislý na chlebu z obchodu jako většina Němců. Tohle je pekařská trouba, ve které si sám mohu upéct čerstvý chléb,“ chlubí se ve svém videovzkazu muž z Německa.

Podrobnosti v úvodním videu. Reportáž je součástí pořadu Svět bez obalu, jehož archiv najdete zde.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované