Hlavní obsah

Linkový autobus v Moskvě zabil čtyři lidi, devět je zraněno

Autobus v Moskvě najel do metra, podle policie nejde o teroristický útok. (Video: AP)

 

Reklama

25. 12. 2017 15:47

Incident se stal u stanice metra Slavjanskij bulvar na západě města v místech rušného dopravního uzlu. Řidiče policie zadržela. Vyšetřovatelé předpokládají, že buď nezvládl řízení, nebo jeho vozidlo mělo technickou poruchu. V Moskvě dnes silně sněžilo a viditelnost je špatná.

Článek

Nejméně čtyři mrtvé a devět zraněných si dnes vyžádalo neštěstí v Moskvě, kde linkový autobus vjel na schodiště podzemního přechodu pro pěší. S odvoláním na policejní zdroje to oznámila agentura TASS. Na místě zasahovalo deset vozů záchranných služeb, zraněné přepravovaly k ošetření tři vrtulníky.

Incident se stal u stanice metra Slavjanskij bulvar na západě města v místech rušného dopravního uzlu. Řidiče policie zadržela. „O teroristickém útoku se nemluví, žádná taková verze se nevyšetřuje,” citovala agentura Interfax zdroj z moskevské radnice. Osmapadesátiletý řidič, jehož jméno policie nezveřejnila, je v moskevském dopravním podniku Mostransavto zaměstnán 17 let. Vyšetřovatelé prý předpokládají, že buď nezvládl řízení, nebo jeho vozidlo mělo technickou poruchu. V Moskvě dnes silně sněžilo a viditelnost je špatná.

Vozidlo, které přijelo po pravidelné lince z obce Skolkovo na západním okraji města, podle očitých svědků nejdříve vjelo na chodník a po chvíli se zastavilo na schodech do podchodu. Pod koly autobusu zůstali po nehodě tři lidé, zranění utrpěli i cestující v autobusu. Stav několika z nich je kritický.

V Rusku je dnes obvyklý pracovní den, Vánoce v ortodoxním pravoslaví připadají podle juliánského kalendáře na 7. ledna.

Moskevský starosta Sergej Sobjanin kondoloval příbuzným obětí a nařídil technickou kontrolu všech městských linkových autobusů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované