Hlavní obsah

Litomyšl zvýšila daň z nemovitosti, vybrané peníze dá na opravy

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 9. 14:00

Litomyšl na Svitavsku, která letos zvýšila daň z nemovitosti, takto získané peníze investuje do oprav svého majetku. Bude mít o deset milionů korun víc než v minulých letech.

Článek

„Pro letošní rok použijeme deset milionů korun na nutné opravy střechy tenisové haly, dále na zlepšení infrastruktury autokempu Primátor a výměnu oken na III. základní škole,“ řekl starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

Město zvýšilo daň z nemovitosti po osmi letech. Dřív získávalo 20 milionů korun ročně, letos bude mít o deset milionů korun víc. Daň se v Litomyšli odvíjela podle atraktivity lokality.

Město nyní srovnalo ceny za bydlení v centru a v místních částech, kde již postupně vznikla potřebná infrastruktura, která byla dřív dostupná spíš jen v centru.

„Peníze putují na udržení sportovního vyžití, snahu zlepšit podmínky pro turisty, kteří u nás utrácejí peníze, a nutné rekonstrukce ve školství. Stejně chceme postupovat i v příštím roce,“ řekl Brýdl.

Město má letos na opravy 50 milionů korun. Například kanalizace, nový vodovod, rozvod elektřiny a úprava terénu v autokempu Primátor budou stát pět milionů korun. Stejně stály opravy mateřských škol. Výměna oken na základní škole přišla na 2,3 milionu korun.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené