Hlavní obsah

MacKenzie Bezosová daruje polovinu svého jmění charitě

MacKenzie Bezosová přispěje svými miliardami na charitu. (Video: Petr Juna, AP, Reuters, Youtube.com)

 

Reklama

28. 5. 2019 23:26

Bývalá manželka zakladatele Amazonu se rozhodla přispět na dobročinné účely polovinou svého majetku. MacKenzie Bezosová, která se s Jeffem Bezosem rozvedla letos, tak jde ve šlépějích amerických miliardářů, jako jsou Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesovi.

Článek

Bývalá žena šéfa a zakladatele firmy Amazon daruje charitě polovinu svého jmění, jehož hodnota se odhaduje na téměř 37 miliard dolarů (téměř 856 miliard Kč). Píše o tom agentura Reuters a zpravodajský server BBC. MacKenzie Bezosová, která se s Jeffem Bezosem rozvedla letos, tak jde ve šlépějích amerických miliardářů jako jsou Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesovi. Ti v rámci kampaně Giving Pledge vyzývají největší boháče, aby se ještě během života vzdali více než poloviny svého majetku.

„Kromě všech možných výhod, které mi život poskytl, mám k dispozici neúměrné množství peněz,“ uvedla devětačtyřicetiletá Bezosová ve svém sdělení, které má sobotní datum. „Můj přístup k dobročinnosti bude i nadále promyšlený. Bude to vyžadovat čas, úsilí a péči,“ napsala.

Nadaná spisovatelka a autorka dvou knih se stala třetí nejbohatší ženou na světě v dubnu, kdy spolu s Jeffem Bezosem oznámili, že se dohodli na podmínkách rozvodu. Její bývalý životní partner, jehož majetek časopis Forbes letos odhadl na 131 miliard dolarů, se ke Giving Pledge nepřipojil.

K iniciativě uvedené v život Buffettovou investiční společností Berkshire Hathaway a spoluzakladatelem Microsoftu Gatesem v roce 2010 se podle agentury Reuters dosud přidalo 204 bohatých lidí z 23 zemí. Pocházejí z nejrůznějších oborů lidské činnosti počínaje finančnictvím přes technologie a zdravotnictví až po realitní sektor. Na webu Giving Pledge stojí, že její signatáři dávají podpisem pouze morální závazek a že nejde o právní akt.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované