Hlavní obsah

Manželka Bezose se po rozvodu může stát nejbohatší ženou světa, Jeff o prvenství může přijít

MacKenzie Bezosová a Jeff Bezos se rozvádí. Jejich majetkové vyrovnání může zamíchat pozicemi největších boháčů. (Video: Šimon Felenda, AP)

10. 1. 2019 14:00

Díky rozvodu se žena Jeffa Bezose může stát nejbohatší ženou světa. Je totiž pravděpodobné, že pár si majetek rozdělí na polovinu. Díky tomu by se také Bill Gates stal opět nejbohatším člověkem na světě.

Článek

MacKenzie Bezosová se díky rozvodu může stát nejbohatší ženou na světě. Tou je momentálně vnučka zakladatele společnosti L'Oréal SA Francoise Bettencourt Meyersová. Její majetek činí 45,6 miliardy dolarů. Podle agentury Bloomberg tak spadá mezi 500 nejbohatších lidí.

Bezosovi ani firma Amazon, kterou Jeff založil, nekomentovali, jakým způsobem jejich vyrovnání dopadne. S největší pravděpodobností by si ale majetek měli rozdělit rovným dílem, napsala to agentura Bloomberg.

V takovém případě by se mohl radovat i Bill Gates, protože by se opět stal nejbohatším člověkem na světě.

Bezosovi oznámili rozvod přes Twitter ve středu. Podle Bloombergu většina z nejbohatších žen světa přišla k majetku rozvodem nebo díky dědictví.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené