Hlavní obsah

#ZDAVUVEN: Měly dost mikrotenových sáčků. Tak vymyslely náhradu: Dá se kompostovat a je chic

Ukázka #ZDAVUVEN: Frusack. (Video: Anita Baselová, Seznam.cz)

Reklama

19. 6. 2018 10:12

Mořský koník chycený do mikrotenového sáčku, znečištěné oceány a ryby, v jejichž tělech se nacházejí mikročástice plastu. Důsledky našeho vynálezu, kterým si ulehčujeme životy a jenž je všudypřítomný. Dvě mladé podnikatelky ale našly řešení, jak jednoduchým krokem můžeme alespoň z malé části problém plastů odbourat.

Článek

Žít naprosto bez odpadu už sice v dnešní době díky bezobalovým obchodům jde, pro většinu lidí je to ale pořád nepředstavitelné. Podnikatelky Hana Němcová a Tereza Dvořáková však vymyslely náhradu mikrotenových sáčků, které zaplavují svět.

Jde o Frusack - jsou to sáčky hezké, znovupoužitelné a unikátní. Na jejich výrobu je zapotřebí kukuřičné vlákno tenké jako vlas. A při nákupu ovoce či zeleniny poslouží stejně dobře jako mikrotenové pytlíky, tyto jsou však kompostovatelné.

Jak se originální sáček na potraviny vyrábí a jak se s unikátním materiálem v Čechách rozjíždí podnikání, se můžete podívat v úterý ve 20:00 na Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené