Hlavní obsah

Meteorologové varují před silným sněžením a ledovkou

Sníh bude padat na celém území ČR.

Reklama

20. 12. 2018 15:38

Sníh bude postupně přecházet v déšť, na některých místech hrozí povodně, jinde silný vítr.

Článek

Sever a severovýchod České republiky může v pátek přechodně zasáhnout silné sněžení přecházející v déšť, při němž se tvoří ledovka. Na Moravě a ve Slezsku v pátek zesílí vítr. Na jihu Čech bude vydatně pršet a déšť spolu s táním sněhu rozvodní menší toky.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Toky v povodí Otavy, Blanice a Vltavy nad Lipnem podle meteorologů dosáhnou v noci na sobotu prvního nebo druhého stupně povodňové aktivity. V sobotu by pak hladiny horních úseků řek už měly klesat.

Vedle toho v Moravskoslezském kraji a v některých okresech Olomouckého kraje by lidé měli do noci na sobotu počítat se silným větrem, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině a na horách až 110 kilometrů v hodině.

Meteorologové v této souvislosti lidem radí zajistit okna, dveře a upevnit volně uložené předměty venku a při řízení auta maximální opatrnost.

Upozornění před silným sněžením meteorologové vydali pro celý Zlínský kraj a některé okresy Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Jihomoravského, Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Vysočiny. V platnosti je od pátečního poledne do 20:00.

Video: Blog meteorologa Petra Dvořáka

Blog o počasí od meteorologa Petra Dvořáka. (Video: Petr Dvořák, Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované