Hlavní obsah

Komunální volby

Průběžné výsledky voleb v ČR
Sečteno 95,53 %
Výsledky voleb
StranaZastupitelé
SNK-CELK
37 843
NK
5 770
KDU-ČSL
2 687
STAN+NK
1 809
ODS
1 431

Volby do Senátu

Průběžné výsledky 1. kola voleb
Sečteno 96,46 %
Výsledky voleb

Mezinárodní vlaky se trať u Domažlic vrátí až od pondělí

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Nehoda u Milavče.

Reklama

7. 8. 2021 16:02

Mezinárodní vlaky z Německa se na trať u Domažlic, na které se ve středu ráno stala tragická železniční nehoda, vrátí až v pondělí.

Článek

„Přes víkend budou dopravu na žádost německé strany nadále zajišťovat autobusy,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Po havárii mezinárodního expresu a osobního vlaku, která si vyžádala tři lidské životy, bylo potřeba nejprve odklidit poškozené vlaky a pak opravit trať v místě nehody v obci Milavče. První regionální vlaky se na trať vrátily v pátek v podvečer. Poškozenou německou lokomotivu, která táhla expres, si podle Rajnochové převzal německý dopravce. Odklizeny byly i ostatní vagony. Na místě, mimo trať, už zůstává jen nejvíce poškozený vagon z mezinárodního vlaku, u kterého se rozhodne, jestli bude rozebrán na místě nebo převezen jinam.

Vlaky se srazily ve středu kolem osmé ráno. Při nárazu zemřeli oba strojvedoucí a jedna cestující z osobního vlaku. Záchranáři ošetřili celkem 67 lidí, které rozvezli do nemocnic v Domažlicích, Plzni a Praze. Podle prvních zjištění nehodu způsobil zřejmě mezinárodní expres, který vjel na úsek bez povolení.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované