Hlavní obsah

Miliardář ukázal loď, v níž by měli lidé cestovat na Měsíc a na Mars

Miliardář Musk ukázal loď pro dopravu lidí na Měsíc a na Mars. (Video: AP)

 

Reklama

29. 9. 2019 12:31

Musk řekl, že by loď nazvaná Starship měla poprvé odstartovat během jednoho nebo dvou měsíců.

Článek

Soukromá americká společnost SpaceX miliardáře Elona Muska ukázala vesmírnou loď navrženou pro dopravu lidí a nákladu na Měsíc, Mars i na jiná místa ve sluneční soustavě.

Musk řekl, že by loď nazvaná Starship měla poprvé odstartovat během jednoho nebo dvou měsíců a před návratem se dostat do výšky 19 800 metrů nad Zemi.

Musk považuje za důležité rozšířit znalosti o světě mimo naši planetu, a má-li člověk moci cestovat vesmírem, je podle něj klíčové, aby se vesmírné lodi daly použít opakovaně. Připomenul také, že je to 11 let, co jeho společnost dopravila raketu na oběžnou dráhu.

Při vystoupení stál Musk před četnými diváky na základně své společnosti v Texasu u velké rakety pokryté lesklým kovovým obalem.

SpaceX tvrdí, že Starship bude schopná vzít na palubu až 100 lidí a vracet se zpět na Zemi. Podle Muska je nynější projekt „nejinspirativnější věc, na níž se kdy podílel“.

V minulosti uvedl, že chce na Mars „dovézt“ milion lidí. Podle jeho plánů z roku 2016 by se měli první lidé vydat k rudé planetě v roce 2025. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) počítá s lety s prvními lidmi k Marsu až po roce 2030.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované