Hlavní obsah

Mynářova firma je znovu v hledáčku inspektorů kvůli odběru vody

Foto: ČTK/Šulová Kateřina, ČTK

Vratislav Mynář.

Reklama

17. 7. 2020 10:37

Firmy propojené s kancléřem Mynářem v Osvětimanech mají potíže s více úřady.

Článek

Brněnská pobočka České inspekce životního prostředí zahájila řízení se společností O.L.G.A., v níž je společníkem hradní kancléř Vratislav Mynář. Důvodem je neoprávněný odběr povrchových vod, které firma používala pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Upozornila na to Česká televize, zahájení řízení ČTK potvrdila mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

„Vedeme tak už dvě řízení. První z nich, které dosud neskončilo, se týkalo nepovoleného odběru povrchových vod a akumulace vod bez povolení. Zahájené řízení se týká pouze nepovoleného odběru povrchových vod, na akumulaci mezitím firma získala povolení,“ uvedla Nastoupilová.

Firmy propojené s kancléřem Mynářem v Osvětimanech mají potíže s více úřady. Firma Clever Management letos nevrátila ve stanovené lhůtě dotaci téměř šest milionů korun na dostavbu penzionu, který v Osvětimanech Mynář provozuje. Dotaci firma podle zjištění dotačního úřadu získala neoprávněně.

V dubnu letošního roku upoutal Mynář pozornost médií i veřejnosti, když za nouzového stavu uspořádal ve své restauraci zabijačku. O případné sankci rozhoduje krajská hygienická stanice. Kromě toho dostal Mynář pokutu 1 300 korun od Státní veterinární správy za neregistrování prasete.

Pokutu dostala už i společnost O.L.G.A., a to od České inspekce životního prostředí loni v červenci. Za vypouštění odpadních vod z hospody Na Srubu do potoka musela zaplatit 40 000 korun. Podle týdeníku Respekt navíc Mynář už dříve platil pokutu za rybník v Osvětimanech postavený bez povolení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované