Hlavní obsah

Na Hodonínsku muž zastřelil místostarostu. Potom spáchal sebevraždu

Foto: ČTK

Podle místních střílel podivín, který už dříve vyhrožoval sousedům.

Reklama

24. 5. 2019 13:40

Když se policii nepodařilo navázat s mužem, který zřejmě střílel a zabarikádoval se v domě, kontakt, musela dovnitř vtrhnout násilím. Našla ho tam mrtvého.

Článek

Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní obyvatel zastřelil místostarostu a zabarikádoval se ve svém domě; policie jej později našla mrtvého. Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že muž vystřelil, když za ním přišla policie, aby řešila sousedský spor. Místostarosta policii asistoval jako svědek. Střelec neměl legálně drženou zbraň.

„Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Do obce se sjely policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Nepomohl ani policejní vyjednávač, policie pak do domu, v němž se střelec zabarikádoval, vnikla násilím.

„Po vstupu do objektu policisté našli podezřelého již bez známek života," dodal mluvčí s tím, že policie nyní ohledává místo činu.

„Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Místostarosta se ráno účastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil. Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, řekl televizi Prima, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu údajně šlo o vodu ve studni.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované