Hlavní obsah

#ZDAVUVEN: Na jednom mole s Naomi Campbell, na jedné stagi s Mikolasem Josefem. Příběh českého modela a režiséra Petra Havránka

6. 11. 2018

(Video: Anita Baselová, Seznam.cz)

V 16 letech odcestoval a začal se živit jako model, aby finančně pomohl své rodině. Povrchnost a pomíjivost modelingu ho ale nenaplňovala, tak si k přehlídkám přidal natáčení a režírování vlastních filmů a klipů. Ten nejznámější – Lie to me od Mikolase Josefa vás rozhodně nemohl minout.

Článek

Petr Havránek si vybral pro kluka netypické povolání, přiznává, že ho od začátku lákala představa velkých peněz a možnosti cestování. S těmi penězmi v modelingu, zvlášť v České republice, to ale nakonec tak snové zase není. Modeling je totiž jedno z hrstky povolání, kde jsou muži ohodnoceni hůř než ženy.

Právě cestování je ale velkým benefitem. Díky zakázkám od Dolce&Gabbana, Adidas Originals nebo Gucci mohl Petr doslova procestovat svět. V dílu #ZDAVUVEN se tedy rozpovídal i o tom, jak odlišné je focení v Asii nebo v Evropě, jaké největší problémy při cestování zažíval i jak se fotí zimní kolekce ve čtyřicetistupňových vedrech.

A jelikož je Petr Havránek mimo jiné také autorem videoklipu k historicky nejúspěšnější české písničce na Eurovizi – Lie to me od Mikolase Josefa, prozradil, jak velká produkce se na natáčení podílela i jaké to je natáčet ve studiu na pražském Žižkově s velbloudem.

Podívejte se na video nad článkem nebo si jej užijte v televizní premiéře vždy v úterý ve 21:00 na Televizi Seznam.

Nevíte, jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE. Nebo se na ni můžete podívat online.

Reklama