Hlavní obsah

Na Václavském náměstí v Praze hořelo. Z hotelu Juliš hasiči evakuovali 70 lidí

Na Václavském náměstí hořel hotel Juliš. (Video: Josef Mačí)

 

Reklama

24. 7. 2017 22:55

V pondělí večer došlo k požáru na Václavském náměstí v Praze.

Článek

Kvůli požáru kabelových rozvodů v suterénu museli hasiči večer evakuovat asi 70 hostů hotelu Juliš na Václavském náměstí v Praze. Kouř se rozšířil do všech pater hotelu, informovali pražští hasiči na Twitteru. Ve 21:30 jejich mluvčí Martin Kavka uvedl, že požár se podařilo dostat pod kontrolu a nyní pokračují dohašovací práce.

„Ze suterénu se oheň po plastovém zakrytí lešení rozšířil do vyšších pater. Celý hotel je zakouřený, provádíme evakuaci," uvedl večer Kavka. Zhruba po půl hodině oznámil, že požár je už pod kontrolou.

Hotel je z přední strany orientovaný na náměstí, vzadu sousedí s Františkánskou zahradou. Hotel nechal postavit pražský kavárník a provozovatel slavné cukrárny Karel Juliš. Architektem funkcionalistické stavby, která je zapsaná na seznam kulturních památek, byl Pavel Janák. Po únoru 1948 byl hotel znárodněn a přejmenován na Tatran. Po roce 1989 ho získala zpátky rodina Karla Juliše.

„Noví vlastníci chtěli provést pouze dílčí opravy a podnik dále provozovat, průzkumy ale ukázaly, že stavba je ve špatném stavu a celková rekonstrukce je nevyhnutelná. Na to ale Julišovi neměli dostatek peněz, a rozhodli se proto hotel prodat," uvádí se na webu hotelu. V letech 1998 až 2003 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí a poté se znovu otevřela hostům.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované