Hlavní obsah

Nadace rozdělí mezi zájemce o výsadbu stromů přes 1,5 milionu Kč

Foto: Pixabay.com

Ilustrační snímek.

Reklama

1. 3. 21:48

Nadace Partnerství letos z grantového programu Sázíme budoucnost rozdělí mezi zájemce o podzimní výsadbu stromů přes 1,5 milionu korun.

Článek

Žadatelé z řad obcí, škol, spolků nebo církví mohou získat na jednotlivý projekt od 10 000 do 60 000 korun. V tiskové zprávě to dnes za nadaci uvedl mluvčí David Kopecký.

Grantový program nabízí zájemcům pokrytí nákladů na výsadbu, také na péči o stromy, odborný dohled nebo peníze na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících pět let.

„Díky našim partnerům se výrazně podařilo navýšit objem grantů. Reagujeme na stále rostoucí zájem o výsadby a zvedáme maximální výši grantu nebo příspěvek na následnou péči. Ten je nově až 300 korun za vysazený strom po tři roky. Věříme, že masivnější podpora výsadby a ochrany stromů přispěje k adaptaci České republiky na změnu klimatu a podpoří zadržování vody,“ uvedla Barbora Chmelová z Nadace Partnerství.

Žádosti o grant lze podávat do konce července. Odborná komise se při hodnocení zaměří na míru zapojení veřejnosti do přípravy i výsadby samotné, na přínos projektu pro vsakování vody, zapojení dalších partnerů nebo na osázení místa, které je veřejně přístupné. Žadatelé obdrží hodnocení svých žádostí na začátku září, se svými výsadbami budou moci začít od října do listopadu letošního roku.

Projekt Sázíme budoucnost začal na podzim 2019. Cílem je vysadit do pěti let deset milionů stromů mimo les.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované