Hlavní obsah

Zvláštní vyšetřování: Policie vyšetřuje Okamurovu SPD kvůli stranickému e-shopu

Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík v nové epizodě Zvláštního vyšetřování rozkrývají tajemství Okamurovy SPD. (Video: Vít Klusák, Filip Remunda, Seznam.cz)

Nová epizoda investigativního seriálu Zvláštní vyšetřování nabízí pohled do zákulisí čím dál vlivnější strany SPD Tomio Okamury. Co vypověděli někteří členové na policii a proč se bojí o svou bezpečnost?

Článek

Tomio Okamura udělal za posledních šest let velkou politickou kariéru. S hnutím Úsvit přímé demokracie se v roce 2013 dostal do Sněmovny, a když ho kolegové poslanci obvinili z vysávání stranického účtu, založil novou stranu – Svoboda a přímá demokracie. A na její volební sliby, že zabrání migraci a podpoří vystoupení z Evropské unie, tentokrát zabralo jedenáct procent voličů.

Nová epizoda seriálu Zvláštní vyšetřování se zaměřuje na to, jak funguje Okamurova nová strana, která po volbách získala nárok na 170 milionů korun od státu.

Kdo je ideovým guru Tomio Okamury? O čem vypovídají svědci, kteří zažili činnost SPD na vlastní kůži? A k čemu slouží stranický e-shop? Epizodu s názvem Okamurova tajemství sledujte ve videu umístěném nahoře.

Reklama

Sdílejte článek

Reklama