Hlavní obsah

Návrat šrotovného. Automobilky vyzvaly vládu, aby přispěla na nová auta

Foto: ČTK/DPA/Silas Stein

Ilustrační foto.

Reklama

13. 4. 2020 16:45

Největší němečtí výrobci vozidel navrhují stejný krok jako za velké finanční krize 2008 - státní příspěvek na nový vůz.

Článek

Německé automobilky Volkswagen a BMW se vyslovily pro zavedení státního příspěvku na nákup automobilů, který by pomohl kompenzovat negativní dopady koronaviru na automobilový průmysl. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf automobilky BMW Oliver Zipse v rozhovoru s DPA v této souvislosti hovořil o „inovační prémii“, která by mohla podpořit hospodářský růst a zároveň také urychlit přesun zákazníků k automobilům šetrným k životnímu prostředí.

Člen představenstva automobilky Volkswagen Stefan Sommer v rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že státní pobídky k nákupu automobilů nyní považuje za ještě důležitější než v době globální finanční krize. Tehdy německá vláda podpořila poptávku po automobilech zavedením takzvaného šrotovného.

Bavorský premiér a předseda CSU Markus Söder minulý týden vyzval k vytvoření systému, který by podobně jako před deseti lety šrotovné pomohl oživit prodej automobilů. „Je to velká šance, jak pomoci dosáhnout průlomu v oblasti pohonů šetrných k životnímu prostředí,“ upozornil.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené