Hlavní obsah

Nejdelší let na světě: Trasu Singapur-New York letadlo zdolalo za 17 a půl hodiny

Nejdelší let na světě přistál v New Yorku. (Video: Zuzana Lachnitová, Reuters)

12. 10. 2018 20:08

V letadle byla místa jen pro 161 pasažérů – společnost chce cestujícím na dlouhé trase zajistit co největší pohodlí.

Článek

Nejdelší komerční let bez mezipřistání na světě na lince Singapur-New York dorazil do cílové destinace. Trasu dlouhou více než 15 tisíc kilometrů zvládl Airbus A350–900ULR za 17 hodin a 25 minut, tedy za kratší dobu, než se předpokládalo. Informovaly o tom server televize CNN a web Flightradar24.

„Let proběhl neuvěřitelně hladce. Jídlo a pití byly k dispozici po celou dobu,“ uvedl moderátor CNN Richard Quest, který byl na palubě. Dodal, že skvělý byl také personál aerolinek Singapore Airlines, který neztrácel úsměv a ochotu.

Airbus odstartoval ve čtvrtek večer ze singapurského letiště Changi. V letadle byla místa jen pro 161 pasažérů, z nichž 67 cestovalo business třídou a 94 třídou premium economy. Menší počet sedadel měl poskytnout cestujícím větší prostor k sezení.

Společnost tímto letem obnovila populární linku na letiště v Newarku, kterou kvůli vysokým nákladům zrušila v roce 2013.

Dvoumotorové letadlo, které dorazilo do New Yorku, využívá speciální systém, jenž umožňuje spalovat o 25 procent méně paliva, než běžně spotřebují letouny podobné velikosti, uvedla společnost Airbus.

Stroj měl podle původních předpokladů přiletět do USA za necelých 19 hodin.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené