Hlavní obsah

Nejméně 26 lidí zemřelo při sesuvech půdy a záplavách na Filipínách

Nejméně 26 lidí zemřelo při sesuvech půdy a záplavách na Filipínách. (Video: Reuters)

30. 12. 2018 13:11

Smrtonosné záplavy ve střední části Filipín vyvolal tajfun. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na filipínský úřad pro řešení katastrof. Počet obětí se může ještě zvýšit, záchranné operace stále pokračují. Místní média píší o desítkách pohřešovaných osob.

Článek

Dvaadvacet obětí, mezi nimiž je i tříletý chlapec, bylo ohlášeno dnes ráno místního času. Řekl to mluvčí úřadu Edgar Posadas. Tajfun se prohnal východní částí ostrovů Visayas a oblastí Bicol v sobotu.

„Vítr nebyl silný, ale (tajfun) způsobil záplavy a sesuvy půdy,“ uvedl Posadas. Podle nejnovějších informací počet obětí stoupl na 26.

Pobočka úřadu informovala, že pracuje na potvrzení dalších 38 obětí, které byly ohlášeny v oblasti Bicol, jež tvoří jihovýchodní cíp hlavního filipínského ostrova Luzol.

Ve filipínských přístavech, na místních letištích a autobusových nádražích uvízly tisícovky pasažérů. Spojení mezi jednotlivými ostrovy bylo zrušeno, napsala agentura Reuters.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené