Hlavní obsah

Nejméně 60 mrtvých po vězeňské vzpouře v Brazílii

Nejméně 60 mrtvých po vězeňské vzpouře v Brazílii. (Video: Anita Baselová)

 

Reklama

2. 1. 2017 17:30

Válka drogových gangů v brazilském vězení se změnila ve vzpouru vězňů. Dozorce drželi jako rukojmí.

Článek

Nejméně 60 lidí zahynulo během vzpoury ve věznici v Manaus na severozápadě Brazílie. Bezpečnostní složky nevyloučily, že v nápravném zařízení najdou ještě další oběti bojů mezi znepřátelenými drogovými gangy.

Vzpoura ve věznici Anísio Jobim v Manausu, metropoli brazilského státu Amazonas, začala už v neděli večer místního času. Kontrolu nad zařízením se vězeňské službě podařilo obnovit v pondělí kolem 08:40 místního času (13:40 SEČ). Vězni nakonec složili zbraně a vzdali se.

Během vzpoury trestanci dočasně jako rukojmí drželi 12 dozorců, kteří ale podle listu Folha de Sao Paulo neutrpěli žádná zranění.

Podle velitele bezpečnostních složek státu Amazonas Sérgia Fontese vězeňskou vzpouru vyvolaly střety mezi příslušníky dvou konkurenčních drogových gangů. Několik obětí podle něj útočníci sťali.

Mezinárodní organizace Brazílii kvůli vězeňskému systému často kritizují. Vzpoury v přeplněných věznicích a útěky vězňů nejsou výjimečné. V neděli z jiné věznice v Manaus uprchlo 87 trestanců. Podle Fontese jde zřejmě o největší podobný útěk z vězení v historii státu Amazonas.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Trestanec

Doporučované