Hlavní obsah

Nejmladší mezi legendami. Hvězdy na chodníku slávy mají nově Mádl a Kotek

Foto: Zlín Film Fest

Jiří Mádl na zlínském chodníku slávy.

Reklama

9. 9. 2020 6:43

Herci Jiří Mádl a Vojtěch Kotek mají nyní své hvězdy na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. „Jsem moc rád, se Zlínem mám spojené důležité kroky mojí kariéry,“ řekl Mádl.

Článek

Odhalení dlaždic se jmény bývalých dětských filmových hvězd je tradiční součástí zlínského filmového festivalu, akci připravuje Nadační fond Kapka naděje. Nyní je na chodníku 33 hvězd. U akce byl ve Zlíně jen Mádl, Kotek nemohl dorazit kvůli zranění, které si již dříve způsobil při dopravní nehodě.

Mádl s Kotkem se stali nejmladšími držiteli hvězd na chodníku slávy. „Jsem moc rád, se Zlínem mám spojené důležité kroky mojí kariéry, tady jsem zažil poprvé nějaké velké uvedení filmu, to byl první festival, na který jsem vyrazil s filmem. Pak jsme to tady s Vojtou moderovali,“ řekl Mádl, jenž na festivalu již dříve také uvedl snímek Pojedeme k moři, který režíroval.

Třiatřicetiletý Mádl a o rok mladší Kotek se proslavili rolemi ve filmu Snowboarďáci, následovalo například společné hraní ve snímku Rafťáci. Oba poté vytvořili řadu dalších rolí, Mádl hrál ve snímcích Jak se krotí krokodýli, Gympl, Probudím se včera, Kotek se nedávno objevil například v televizní sérii Marie Terezie nebo snímku Vlastníci. Oba herci také již režírovali, Mádl snímky Pojedeme k moři a Na střeše, Kotek film Padesátka.

Mádl nyní natáčel snímek Deníček moderního fotra, kde hraje hlavní roli. „Pak bych rád zase režíroval, mohlo by se začít příští rok,“ uvedl Mádl. Snímek bude z prostředí redakce mezinárodního života Československého rozhlasu v 60. letech minulého století. Mádla se dotkla i pandemie koronaviru, zrušeno bylo naplánované turné po Americe s filmem Na střeše, měl však čas dokončit scénář ke snímku o rozhlasu, natočil také seriál Miluju tě, Pucinko.

Mádl měl v dětství rád filmy Ať žijí duchové, zásadními pro něj byly podle jeho slov snímky Sám doma a Nekonečný příběh. „Určitě jednou za týden si na ně vzpomenu a řeknu z nich konkrétní věty,“ uvedl Mádl.

Hvězdy na chodníku letos pořadatelé odhalovali 15. rokem, loni ji získal herec Jan Hrušínský a zpěvačka Helena Vondráčková. V předchozích letech například Ivana Andrlová, režisér Karel Smyczek, herečka Pavlína Mourková, Klára Pollertová-Trojanová a Jiří Strach, Lucie Zedníčková, Jan Potměšil, Tomáš Holý, Žaneta Fuchsová nebo Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal. Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně je nejstarší a největší přehlídkou svého druhu na světě. Letos se koná 60. ročník.

Partnerem festivalu je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Rozdává „úsměvné hvězdné doktoráty“. Nyní jsou tedy jejich držiteli Mádl s Kotkem, v minulosti je obdrželi například Jiřina Bohdalová, Lucie Vondráčková, Mahulena Bočanová, Tereza Brodská, Dana Morávková nebo Jan Čenský.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované