Hlavní obsah

Největší byznys Radovana Vítka. CPI koupila obchodní centra za 17,5 miliardy korun

CPI PG Radovana Vítka koupila obchodní a kancelářská centra za 17,5 miliardy. (Video: Marie Vladyková)

16. 1. 2017 21:57

Jedná se o akvizice v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku.

Článek

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Cenu společnost neuvedla, podle Forbesu se ale pohybuje kolem 650 milionů eur (17,5 miliardy korun). Jde tak o největší akvizici skupiny, musí ji ale ještě odsouhlasit antimonopolní úřady v jednotlivých zemích.

Skupina získá 265 000 metrů čtverečních nových pronajímatelných ploch. Mezi ně patří například obchodní centrum Olympia v Plzni, obchodní centrum Nisa v Liberci, Polus a Campona v Budapešti, Felicia v Rumunsku a retailové projekty Ogrody v polském Elblagu. CPI PG také koupila administrativní komplex Zlatý Anděl v Praze 5, Andrássy Complex v Budapešti a dvě velkoprodejny Intersparu v Maďarsku, sdělil ČTK mluvčí skupiny CPI PG Jan Burian.

Další milník pro CPI

Celkem tak bude mít společnost už 20 obchodních center a zhruba 430 000 metrů čtverečních obchodních ploch k pronájmu. „Tato transakce, která může být v našem regionu pro letošek ta vůbec největší, znamená další milník pro CPI Property Group a ukazuje, že umíme dělat výjimečné obchody i na současném velmi konkurenčním trhu," sdělil Forbesu výkonný ředitel CPI PG Martin Němeček.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku a je jedním z největších tuzemských majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří například pražské Quadrio a Galerie Fénix, IGY České Budějovice, jihlavský City Park nebo Futurum v Kolíně. Loni získala například centra Bondy v Mladé Boleslavi nebo Géčko v Českých Budějovicích.

Radovan Vítek, který vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl, investuje v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investments. Loni koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené