Hlavní obsah

Největší inspirací k filmu Narušitel byl pro mě dědeček, říká osmnáctiletý režisér David Balda

16. 3. 2018

Režisér David Balda hostem ve Slavných. (Video: Veronika Farářová, Seznam.cz)

Konečná podoba každého filmu stojí a padá na režisérovi. Člověk si v této roli zpravidla představí vyzrálou osobnost, která ví, o čem život je, a především - má sama odžito. Jenže David Balda je v tomto směru nevídaný úkaz. Je mu teprve 18, přesto dokázal hodně.

Článek

Má za sebou dokument Historie jednoho letadla, amatérské filmy Pomsta a Nebeský strážce, celovečerní debut Nevinná krutost a momentálně připravuje historický film Narušitel, který půjde do kin na podzim. Inspirací filmu je režisérův dědeček, jehož životní příběh se rozhodl ve filmu rozvinout: „Děda byl armádní pilot a jeho zpověď byla natolik zajímavá a plná zvratů, že jsem ji použil pro scénář.”

Ve filmu se objeví například herec Jiří Dvořák, Petr Kostka či herečka Veronika Arichteva. Jak režisér prozradil, k sobě je kritický hodně, k hercům méně: „Nakonec to sice musí být podle mě, ale je třeba dávat i volnost, protože pak můžou herci příběh obohatit o novou myšlenku.” Mohlo by se zdát, že jeho věk je důvodem, proč známí herci přemýšlí, zda do projektu jít, Balda ale prozradil, že pokud se líbí scénář, nikdo s jeho věkem problém nemá.

Na co dalšího se můžeme těšit? Na to se podívejte v úvodním videu.

Celý pořad Slavní sledujte každý všední den od 19:30 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.