Hlavní obsah

Neznámí útočníci hodili na velvyslanectví Kuby ve Francii zápalné lahve

Foto: Profimedia.cz

11. července proběhly na Kubě největší protivládní demonstrace v zemi od roku 1994. Vláda je masovým nasazením policie a armády potlačila.

Reklama

27. 7. 6:06

Neznámí útočníci napadli velvyslanectví Kuby v Paříži lahvemi se zápalnou směsí.

Článek

O „teroristickém útoku Molotovovými koktejly“ informoval v noci na dnešek na twitteru šéf kubánské diplomacie Bruno Rodríguéz.

Ministr podrobnosti neuvedl, ale později ministerstvo zahraničí podle agentury AP upřesnilo, že útok se odehrál okolo půlnoci a že plameny uhasili diplomaté. Na místo dorazili francouzští hasiči a policisté.

Rodríguez na twitteru obvinil z odpovědnosti za útok Spojené státy: „kvůli nepřetržitým kampaním proti naší zemi, které povzbuzují takové chování, a kvůli výzvám k beztrestnému násilí“.

V posledních týdnech se okolí velvyslanectví Kuby v mnoha městech v různých částech světa stala dějištěm demonstrací a protidemonstrací v reakci na protivládní protesty, které na Kubě vypukly 11. a 12. července a které kubánská vláda potlačila. Havana obvinila Washington, že v sociálních médiích podněcuje kampaň zaměřenou na destabilizaci situace na ostrově, který se potýká s vážnou ekonomickou krizí, prohlubovanou pandemií covidu-19 a americkými sankcemi, dodala AP.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované