Hlavní obsah

Nová dálniční policie má zastavit pašeráky kradených luxusních aut

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

12. 8. 2020 8:49

Nové oddělení dálniční policie, které vznikne na dokončovaném úseku dálnice D11 na Náchodsku, má kromě jiného za úkol zastavit pašeráky kradených luxusních vozů.

Článek

Přes Královéhradecký kraj vede totiž jedna z tras, po které převážejí kurýři kradená auta ze západní Evropy do Polska.

„Dálnici D11 a stávající silnici I/33 často využívají pro transport odcizených vozů do zahraničí řidiči mnohdy pod vlivem alkoholu a drog, kteří představují pro ostatní velké nebezpečí. Posílení výkonu služby v tomto úseku má i s ohledem na potírání této formy trestné činnosti svůj smysl,“ uvedl Petr Petřík, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Podle Ředitelství silnic a dálnic by mohla dálnice D11 končit na úrovni Jaroměře koncem roku 2021. „V následujících měsících by mělo v Jaroměři vzniknout nové dálniční oddělení. Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje tak s předstihem reaguje na připravované otevření tohoto dalšího úseku dálnice D11,“ uvedla mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem patří k nejdéle budovaným silničním stavbám v ČR. Dálnici začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Ve výstavbě jsou dva úseky z Hradce Králové do Jaroměře.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované