Hlavní obsah

Obrazem: Krkonoše, jak je neznáte. Místo davů turistů nastoupili opraváři

Foto: Michaela Rambousková, Seznam Zprávy

Vláda uzavřela i horské boudy. Jejich zaměstnanci se pustili alespoň do údržby a rekonstrukcí.

Reklama

30. 3. 2020 11:11

Uzavření restaurací a hotelů v rámci boje s epidemií koronaviru se dotklo i provozovatelů horských bud na hřebenech Krkonoš. Život v dobách karantény jsme fotili na Luční boudě nedaleko Sněžky.

Článek

+10

Luční bouda zrušila březnové a dubnové rezervace a její provozovatelé spolu se zaměstnanci se pustili alespoň do úklidu a oprav rozsáhlého objektu. Nikoho z necelých dvaceti zaměstnanců majitelé nepropustili. „Cítíme za ně zodpovědnost,“ říká spolumajitel Stanislav Beneš.

Provozovatelé rovněž spustili projekt „Kdo může, pomůže“, kterým chtějí motivovat podnikatele z Krkonoš a okolí, aby pomohli těm, kteří to v době koronavirové epidemie potřebují nejvíce. Minulý týden například odvezli seniorům v trutnovském domově důchodců a vojákům, kteří pomáhají střežit česko-polské hranice, balíčky s vlastním pivem a borůvkovými koláči.

„Snažíme se rovněž distribuovat roušky potřebným a také motivovat místní podnikatele, aby například svým zaměstnankyním nakoupili třeba vouchery do kadeřnictví, aby pomohli tohle období přežít kadeřnicím. Myslím, že pomoci může každý,“ vysvětluje spolumajitelka Klára Sovová.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované