Hlavní obsah

Opravu Chářovské ulice v Krnově komplikuje počasí

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

30. 10. 2020 16:44

Rozsáhlou opravu Chářovské ulice v Krnově komplikuje počasí, nedisciplinovanost řidičů i špatně odvedená práce. Rekonstrukce za 26 milionů korun se proto protáhne minimálně o několik měsíců.

Článek

První etapa začala v květnu a skončit měla v říjnu. To se ale nestalo a práce na první části potrvají do konce roku. Důvodem, proč nebyla ukončena první etapa, jsou podle radnice nepříznivé klimatické podmínky, komplikace na stavbě i nedisciplinovanost řidičů, kteří nerespektují zákaz vjezdu do uzavřeného úseku mezi ulicemi Čsl. armády a Svatováclavskou ulicí.

„Bez ohledu na stavební práce je komunikace velmi frekventovaná, užívají ji k průjezdu řidiči, kteří v ulici nebydlí, nevlastní nemovitosti a ani nedocházejí do zaměstnání do místních firem. Průjezd těchto cizích vozidel je nejen velmi nebezpečný pro silničáře, ale především to omezuje vozidla stavby,“ uvedl Lubomír Stýskala z odboru veřejných zakázek. Na prodloužení termínu má ale podle něj podíl i zhotovitel, který už teď řeší reklamace města. „Musí přeložit část již osazených obrub,“ upřesnil Stýskala.

První etapa opravy Chářovské ulice se týká úseku od Čsl. armády po ulici Svatováclavskou. Na ni naváže druhá a současně i třetí etapa po most přes řeku Opavu v Sokolovské ulici. „Obyvatelé ulice, kterých se dotknou následující etapy, musejí počítat s omezením průjezdu, rozkopanými vjezdy, hlukem a prachem, budeme s nimi řešit odvodnění vjezdů a případně další problémy,“ uvedl Stýskala.

Po ukončení rekonstrukce, které je plánováno na květen příštího roku, bude mít ulice novou komunikaci v délce 1,4 kilometru, chodníky a vzniknou také podélná parkovací místa. Náklady činí 26,5 milionu korun, z toho 12 milionů korun městu Krnovu poskytl Moravskoslezský kraj.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované