Hlavní obsah

Orchestřiště, prezidentské apartmá i maskérna. Zákulisím Národního divadla s předními umělci

Primabalerína Baletu Národního divadla Nikola Márová má ráda panoramatickou vyhlídku na Prahu. Zlaté zábradlí ji lákalo už jako malou. (Video: Seznam.cz)

14. 5. 2019 19:12

Od suterénu po střechu. Dnešní pořad není výjimečně spojený s jedním člověkem, ale s jednou budovou: šest osobností Národního divadla jsme požádali, aby odtajnily svá zdejší nejoblíbenější místa. „Zlatou kapličku” projdeme od suterénu po střechu

Článek

Jana Boušková, která je Národnímu divadlu věrná od konzervatoře, si jako nejoblíbenější místo vybrala jeviště. Jak se jí hrálo s maminkou jejího muže, Danou Medřickou? Proč si Patrik Děrgel zvolil maskérnu (přestože nemá rád líčení) a Lucie Polišenská terasu pod sousoší trig? O čem snila primabalerína Nikola Márová, když jako holčička viděla zlaté zábradlí na střeše? V čem se podle ředitele Jana Buriana divadlo podobá vojně? A proč sázka může za to, že kontrabasista Jiří Sulženko začal zpívat? To se dozvíte v pořadu Moje místa.

Natáčeli jsme i na nových, na několik měsíců dopředu vyprodaných inscenacích: Kytici a Labutím jezeře. A do zákulisí se podíváme i v Intimních zpovědích. Jana Boušková prozradí, proč se nestala zubní laborantkou, Patrik Děrgel, jaký nejbláznivější požadavek režiséra splnil, a Nikola Márová, proč si balet musela vybrečet.

Premiéru pořadu Moje místa vysílá Televize Seznam každé úterý ve 20:00, následují Intimní zpovědi.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené