Hlavní obsah

Osmnáctiletý neonacista zastřelil dva lidi v budově tajné služby v Chabarovsku

Během přestřelky v ruském Chabarovsku zemřeli nejméně dva lidé a útočník. (Video: Lukáš Marek)

 

Reklama

21. 4. 2017 13:56

Do podatelny správy FSB vstoupil neznámý muž. Aniž by přešel k bezpečnostní kontrole, začal střílet po lidech nacházejících se v místnosti.

Článek

Nejméně dva lidi zastřelil útočník v podatelně ruské tajné služby FSB v Chabarovsku na Dálném východě. Zabit byl jeden pracovník FSB a jeden návštěvník. Zemřel také sám útočník, uvedla agentura TASS s odvoláním na FSB. Útočník byl identifikován jako místní neonacista.

„V 17:02 místního času do podatelny správy FSB pro Chabarovský kraj vstoupil neznámý muž. Aniž by přešel k bezpečnostní kontrole, začal střílet po lidech nacházejících se v místnosti," vylíčil nejmenovaný pracovník tiskového oddělení FSB. „Útočník byl zneškodněn. Na místě činu se provádějí nezbytné kriminalistické úkony," dodal.

Upřesnil, že během přestřelky byl kromě útočníka a jednoho pracovníka FSB zabit také jeden ze dvou návštěvníků, občan jedné z postsovětských republik. Druhý návštěvník vyvázl se zraněním.

FSB podle agentury Interfax později uvedla, že útočníka identifikovala jako osmnáctiletého mladíka, který patřil k neonacistické skupině.

Pod FSB spadá v Rusku také pohraniční služba. Chabarovsk, kde žije přibližně půl milionu obyvatel, leží nedaleko hranic s Čínou.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované