Hlavní obsah

Ostrava hledá zajímavé nápady na proměnu veřejného prostoru

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 7. 2020 23:59

Ostrava hledá další zajímavé nápady na proměnu veřejného prostoru. O dotaci z programu fajnOVY prostor, jehož cílem je proměnit veřejná prostranství ve městě na základě návrhů občanů, mohou zájemci usilovat do konce července.

Článek

Letos v Ostravě vznikne pět takových nápadů za bezmála 1,3 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Díky dotačnímu příspěvku se bude obnovovat například dětský koutek Liščináček, v centru Staré Bělé vznikne odpočinková a klidová zóna s novým altánem a zvelebení se dočká dětské hřiště ve Stanislavského ulici ve Svinově a veřejný prostor u rybníků v Nové Vsi. Podpořeno bylo také komunitní kompostování podle nápadu občanů svinovského sídliště.

Město vyhlásilo dotační program poprvé v roce 2017 a finančně podpořilo dosud 36 projektů za téměř deset milionů korun. „Každý projektový záměr musí ještě před schválením radou a zastupitelstvem města podpořit minimálně 30 obyvatel, další podmínkou pro poskytnutí dotace je zapojení veřejnosti do přípravy a realizace projektu,“ uvedla primátorova náměstkyně Kateřina Šebestová (ANO).

Program je letos poprvé dvouletý, přičemž v každém roce si budou moci zájemci o peníze požádat třikrát. Letos to bylo v březnu a následně bude ve dvou termínech, tedy do konce července a do konce října.

„V roce 2021 bude město znovu přijímat žádosti třikrát, a to v termínech do konce ledna, dubna a července. Dohromady bude v programu rozděleno za dva roky prostřednictvím šesti výzev až devět milionů korun,“ vysvětlila mluvčí.

Komise při posuzování žádostí hodnotí estetickou i užitkovou hodnotu navrhovaných záměrů, jejich udržitelnost, poměr ceny ke vzniklým hodnotám a především míru zapojení komunity. Maximální výše dotace pro jeden projekt je 500.000 korun.

Podmínky pro poskytnutí dotace a další informace o projektu jsou na webových stránkách www.fajnovyprostor.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované