Hlavní obsah

Ostrava vyzvala k darování nepotřebné výpočetní techniky školákům

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 11. 2020 17:20

Ostrava dnes vyzvala firmy, úřady a další instituce, aby pomohly školákům při distanční výuce a darovaly jim nepotřebnou výpočetní techniku. Mnoha dětem totiž potřebné vybavení stále chybí.

Článek

Přestože desítky ostravských škol využily městem vyhlášený program na podporu digitálního vzdělávání a řada z nich využila také dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na nákup nové IT techniky, i nadále mají někteří žáci problém s absolvováním distanční výuky.

Město proto vybízí potenciální dárce, aby takovým ostravským školákům pomohli. „Situaci ve školách monitorujeme a víme, že i teď na podzim ještě zůstávají žáci, kteří nedisponují dostatečným vybavením. Dovolím si proto vyzvat firmy, instituce, úřady i jednotlivce, včetně magistrátu, obvodů, městských organizací a společností, aby pomohli a vybavení, které nevyužívají, darovali žákům ostravských základních škol pro jejich online výuku,“ uvedla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová (Piráti).

Poptávka je především po noteboocích s funkční kamerou a vestavěnými reproduktory. Školákům pomohou ale také počítačové myši, webkamery a sluchátka.

Dárci mohou kontaktovat městský odbor školství a sportu. Kontaktní osobou je Pavlína Poledníková, kterou dárci mohou zastihnout na telefonním čísle 599 443 032 nebo e-mailu ppolednikova1@ostrava.cz.

Příspěvek města z nového programu na podporu distanční výuky v ostravských základních školách získalo 43 z 56 škol zřizovaných jednotlivými městskými obvody. Peníze od města v celkovém objemu 3,168 milionu korun školy na účty dostaly v říjnu. Nakupují za ně licence k výukovým programům, digitální učebnice, hradí z nich vzdělávání všech učitelů ve vybraných aplikacích pro distanční vzdělávání, nákupy SIM karet, modemů a kamer včetně příslušenství.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované