Hlavní obsah

Otevření první trasy pro vozíčkáře na Vysočině turisté odložili

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

5. 5. 2020 23:19

Otevření první přírodní trasy pro vozíčkáře na Vysočině odložil Klub českých turistů (KČT) kvůli koronaviru na podzim.

Článek

Původně se akce měla konat 9. května, náhradní termín bude asi v září, řekla dnes ČTK Marie Vincencová z odboru Šlápoty v Hněvkovicích u Humpolce. Tříkilometrový okruh pro vozíčkáře v Humpolci už je vyznačený a může sloužit. Turistické akce pro veřejnost klub na Vysočině zatím zrušil do 6. června.

„Pak se uvidí. Je to komplikované z hlediska bezpečnosti,“ řekl ČTK předseda oblastního výboru KČT na Vysočině Jaroslav Šlechta. Uvedl, že u veřejných pochodů by se v úvodu těžko bránilo vytváření shluku lidí. Účastníci jsou například zvyklí na razítka, často jich přijíždí najednou víc vlaky nebo autobusy.

Tras pro vozíčkáře už podle informací KČT vzniklo v Česku 17, humpolecká je další v pořadí. Jejím výchozím bodem je restaurace na jezdeckém závodišti Zlaté podkovy v Humpolci. Trasa vede přírodní lokalitou pod hradem Orlík, kromě značení obsahuje i odpočinkové místo a tabule s informacemi o tradici závodů Zlaté podkovy a památkách Humpolce.

Důležité podle Vincencové bylo to, aby trasa tvořila okruh. Vozíčkáři se potřebují dostat zpátky na výchozí místo, kde mohou nechat auto. Vytvoření trasy stálo okolo 200.000 korun, vznikla s pomocí kraje a města. Na hrad Orlík se po této trase ale vozíčkáři nedostanou. „Převýšení tam je příliš velké,“ uvedla Vincencová. Pro vozíčkáře je podle ní nevhodná také samotná cesta k hradu.

Další možnou trasu pro vozíčkáře má Klub českých turistů na Vysočině vytipovanou ve Žďáru nad Sázavou.

Reklama

Doporučované