Hlavní obsah

Zklamání místo dárků. Policisté na Moravě odhalili podvodné e-shopy, banky zablokovaly tisíce karet

Policisté odhalili podvodné e-shopy.

Reklama

28. 12. 2018 13:12

Policisté z oddělení kybernetické kriminality odhalili v době největší předvánoční nákupní špičky podvodné e-shopy, které sloužily pouze k vylákání identifikátorů platebních karet. Ve spolupráci s bankami se podařilo zablokovat 2500 karet, uvedl dnes v tiskové zprávě jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Článek

Škoda zatím není přesně vyčíslená, ale díky rychle provedeným opatřením se podle něj zatím pohybuje pod hranicí 100 000 korun.

E-shopy byly v komerční doméně i národních internetových doménách různých států. Nabízely oblečení, dresy populárních klubů, boty a brýle pod standardní cenou.

Společně se správci domén policisté e-shopy zablokovali a vyšetřují případ jako zvlášť závažný zločin neoprávněného opatření a padělání platebního prostředku a podvod.

Policisté před podobnými internetovými obchody varují. „Především v souvislosti s aktuálními výprodejovými akcemi. Je třeba takovým nákupům věnovat patřičnou pozornost. Varováním bývá absence obchodních podmínek, omezené možnosti způsobu platby či špatná čeština. Nejjednodušší metodou, jak se vyhnout problémům, je platba při převzetí zboží,“ uvedl Šváb. Policisté také radí vyhnout se neznámým e-shopům, případně si je prověřit v internetových recenzích.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované