Hlavní obsah

Policista střežící slovenské velvyslanectví v Moskvě byl pobodán nožem

Foto: Shutterstock.com

Velvyslanectví Slovenské republiky v Moskvě na levé straně ulice.

Reklama

27. 7. 2018 21:11

Na policistu střežícího slovenskou ambasádu v Moskvě někdo zaútočil nožem. Po pachateli pátrá policie.

Článek

Neznámý pachatel zaútočil nožem na policistu střežícího slovenské velvyslanectví v ruském hlavním městě. Zraněný policista byl hospitalizován.

„Neznámý muž dnes okolo 15. hodiny (okolo 14:00 SELČ) způsobil policistovi zranění ostrým předmětem a pak prchl z místa činu,” citovala agentura Interfax policejního mluvčího. Policie nyní pátrá po muži „kavkazského vzhledu” ve věku 25 až 30 let, vysokém 175 až 180 centimetrů.

Útočník podle serveru Lenta.ru zasadil několik ran nožem třicetiletému kapitánovi, veliteli jednotky ze zvláštního policejního pluku, určeného k ochraně diplomatických zastoupení. Policistu, který utrpěl i bodnou ránu do hrudi, museli ošetřit.

„Kapitán Sergej Někrasov utrpěl těžká zranění,” napsal list Moskovskij komsomolec na svém webu, na kterém zveřejnil i snímky předpokládaného útočníka, jak jej zachytil kolemjdoucí na mobil.

Někrasov podle listu přijel autem k velvyslanectví, aby zkontroloval své podřízené, střežící ambasádu ze dvou stanovišť. Zaparkoval u chodníku blok od velvyslanectví, ale k podřízeným už nedošel. Přiběhl k němu útočník, jehož podivného počínání si povšimli lidé ještě před útokem, a začal ho bodat nožem. Překvapený kapitán se snažil útočníka odrazit, a možná proto se většina ran ukázala jako povrchová. Po sedmi ranách útočník odběhl. Zadržet se jej nepodařilo.

„Jsou nejrůznější verze o napadení, od výstřelku narkomana či bývalého zločince až po útok osamoceného teroristy,” napsal Moskovskij komsomolec.

Slovenské velvyslanectví se nachází v centru Moskvy, kousek od českého zastoupení.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované