Hlavní obsah

Porošenko zažaloval BBC kvůli zprávě, že zaplatil Trumpovi za schůzku

Ukrajinský prezident Petro Porošenko žaluje BBC za pomluvu. (Video: Jan Marek, AP, Reuters)

 

Reklama

21. 9. 2018 22:30

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podal žalobu na televizi BBC za pomluvu. Porošenko se domáhá popření a odškodnění za tvrzení britské stanice, že za zorganizování své loňské schůzky s prezidentem USA Donaldem Trumpem zaplatil.

Článek

Loni v květnu BBC na svém webu s odvoláním na nejmenované ukrajinské zdroje oznámila, že tehdejší Trumpův právník Michael Cohen dostal z Kyjeva přes prostředníky kolem půl milionu dolarů (skoro 11 milionů korun). Za tyto peníze měl zajistit, že červnové jednání Porošenka s Trumpem nebude „krátká schůzka“, ale „skutečné rozhovory“.

Porošenko se s Trumpem setkal loni 20. června. Bílý dům po jednání uvedl, že oba státníci spolu mluvili o způsobu, jak mírovou cestou vyřešit konflikt na Ukrajině, o vládních reformách a o boji proti korupci v zemi. Porošenko řekl, že s americkým prezidentem mluvil mimo jiné o vojenské a technické spolupráci.

V žalobě podané u britského soudu Porošenko uvádí, že pomluva je mimořádně závažná a poškozuje ho nejen jako prezidenta, ale i jako obchodníka a politika. BBC by tvrzení měla odvolat a vyplatit mu odškodnění za způsobenou újmu.

Porošenko bude příští rok ve volbách obhajovat svůj mandát. Jeho popularita v zemi je ale nízká, píše AFP, zejména kvůli nedostatečným výsledkům v boji s všudypřítomnou korupcí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované