Hlavní obsah

Poslance Feriho napadli dva muži, je v nemocnici

Poslanec Feri byl napaden v Boršicích na Uherskohradišťsku. (Video: Seznam.cz)

21. 4. 2019 19:17

Poslance TOP 09 Dominika Feriho dnes odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na Twitteru. „Policie po pachatelích pátrá,“ řekl Seznamu policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Článek

„Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ uvedl Feri na Twitteru. Podle poslance jeho návštěvu kulturní akce v Boršicích pokazili „nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech“. Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

„Prověřujeme napadení muže v obci Boršice u Buchlovic, kdy tento muž byl napaden dvěma pachateli na veřejném prostranství při koštu vína, byl se zraněními převezen do nemocnice, rozsah zranění prověřujeme,“ potvrdil Seznamu policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Policisté podle něj budou prověřovat, zda nešlo o výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví.

Vyjádření policie k napadení Dominika Feriho. (Video: Seznam.cz)

Zdravotnická záchranná služba zraněného poslance převezla do nemocnice v Uherském Hradišti. „Lékaři mi zašili řeznou ránu na zádech a jsem asi v pohodě. Snad mě brzo pustí,” uvedl později na Twitteru Feri.

Feriho kamarád Daniel Hrdlička, který s ním byl na akci, Seznamu popsal okolnosti útoku – podle něj na poslance začali pokřikovat dva muži, fyzicky ho napadli pěstmi a narazili ho na stěnu či na okno, čímž vznikla tržná rána na jeho zádech. Sám Feri poté zavolal policii a oba muže si vyfotil. Policisté poté zavolali záchranku, která Feriho odvezla do nemocnice. Podle Hrdličky nejde o první potyčku, problémy měl mladý poslanec na místě už minulý rok.

Fyzické napadení poslance Feriho mezitím odsoudil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. ‚Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale skutečně slušní Češi. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ uvedl na Twitteru Kalousek.

Potyčku komentoval také předseda ODS Petr Fiala. „Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení Dominika Feriho je odsouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku,“ uvedl na Twitteru. Na stejné sociální síti se vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček: „Útok na poslance Dominika Feriho je naprosto nepřijatelný! Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni.“

Reklama

Doporučené